Počuli ste o praktike zdieľania predplatného s priateľmi alebo rodinou a pravdepodobne ste už boli v pokušení to urobiť, ale máte s tým nejaké skúsenosti? pochybnosti o jeho zákonnosti? Tu sú fakty a dôvody, prečo je zdieľanie predplatného úplne legálne.

Všeobecné podmienky používania

Mnohí poskytovatelia predplatného zahŕňajú do svojich zmlúv všeobecné podmienky používania, ktoré umožňujú zdieľanie predplatného medzi členmi tej istej rodiny alebo dokonca s priateľmi, a to zvyčajne bez akýchkoľvek obmedzení.

Vo všeobecnosti platí, že pokiaľ je používanie primerané a neprekročí daný počet súčasných používateľov, je zdieľanie predplatného povolené. Sharesub vám pomáha dodržiavať tieto limity pomocou šablón, v ktorých je počet povolených miest vopred vyplnený.

Tieto predplatné spoločnosti navrhli tak, aby ich mohlo používať viacero ľudí s rôznymi účtami alebo profilmi: prečo by ste sa bez nich mali zaobísť, keď za ne platíte?

Judikatúra v prospech zdieľania predplatného

Existujú právne precedensy, ktoré dokazujú, že zdieľanie predplatného sa nepovažuje za nezákonné. Zdieľanie predplatného sa často považuje za spravodlivú prax, ktorá nemá vplyv na obchodné záujmy poskytovateľov predplatného, pokiaľ sú zodpovední za ich marketing.

Ekonomické výhody a mierne riziká

Zdieľanie predplatného môže spotrebiteľom priniesť mnoho ekonomických výhod. Spoločným predplatným môžete znížiť náklady každého účastníka a zároveň využívať rovnaké služby. Je to ideálne riešenie pre rodiny alebo skupiny, ktoré chcú ušetriť peniaze a zároveň využívať kvalitné služby.

Pre vydavateľov služieb alebo médií sú predplatné zdieľané viacerými používateľmi významným zdrojom príjmov. Štúdie ukazujú, že zdieľané predplatné síce prináša vydavateľom nižší výnos na používateľa, ale v konečnom dôsledku prináša vyššie príjmy, pretože používatelia :

  • sú vernejší a zostávajú predplatiteľmi dlhšie.
  • predplatiť si službu a poskytnúť finančný príspevok, hoci by si túto službu nikdy nepredplatili, zrušili alebo si ju nevyhnutne nevybrali.
  • Sú marketingovým vektorom, pretože ten, kto službu nepozná a je pozvaný treťou stranou, si ju pravdepodobne zvykne využívať.

Riziká zdieľania sú veľmi nízke alebo neexistujú vôbec, ak ste si zvolili jedinečné heslá, ktoré sa nepoužívajú pre iné účty.

Zdieľanie predplatného sa môže zdať kontroverzné, ale fakty a judikatúra jasne ukazujú, že ide o legálnu prax. Navyše zdieľanie predplatného môže spotrebiteľom, ktorí chcú ušetriť peniaze a zároveň majú skutočný záujem o vydavateľov, ktorí ich navrhli, priniesť množstvo ekonomických výhod. Preto neváhajte a podeľte sa o svoje predplatné so svojimi priateľmi a rodinou, aby ste využili všetky výhody, ktoré ponúka!

Categorized in: