Zespół

Sharesub to start-up z branży fintech i ekonomii współdzielenia założony przez Jean-Brice’a de Cazenove’a, Juliena Salomona i Benjamina Rodrigueza. Przy wsparciu Geoffreya Matherna. Firma opracowuje rozwiązania płatności grupowych, aby umożliwić jak największej liczbie osób dzielenie się powtarzającymi się wydatkami jako grupa.

Nasza misja

Zwiększenie siły nabywczej konsumentów i poprawa ich dostępu do mediów i usług dzięki innowacyjnym rozwiązaniom płatniczym.

Kontekst

Sposób, w jaki konsumujemy, prowadzi nas do posiadania dziesiątek subskrypcji. W przypadku usług fizycznych: gaz, elektryczność, wifi, car-sharing, pudełka z winem lub żywnością; a także usług wirtualnych: streaming wideo i audio, gry online, licencje na oprogramowanie lub gazety cyfrowe. Większość z nich można współdzielić, korzystając z ofert pakietowych opracowanych przez wydawców.

Usługa Sharesub

Sharesub ułatwia subskrybentom dzielenie się tymi powtarzającymi się kosztami. Nie trzeba już co miesiąc prosić o zwrot pieniędzy ani ponosić kosztów samodzielnie: wystarczy opisać subskrypcję, aby uzyskać link i wysłać go do współsubskrybentów. Sharesub obciąży kartę płatniczą użytkownika uzgodnioną kwotą w terminie wymagalności subskrypcji.